Czego słucham będąc w drodze, czyli moje ulubione podcasty (cz. 3).

W ostatnim czasie wielu z nas jest niestety uziemionych i zmuszonych maksymalnie ograniczyć swoje różnorodne codzienne przyjemności. Chyba wszyscy ze zniecierpliwieniem wypatrują końca nowej rzeczywistości z wirusem w roli głównej. Pomimo, że jest to nieporządana sytuacja, jest to również dobry moment na nadrobienie zaległości czy po prostu czas, który możemy spędzić z rodziną (choć mam wrażenie, że dla wielu przebywanie ze sobą non stop pod jednym dachem jest bardziej dokuczliwe niż sam wirus… ;)).

Pomimo, że pracuję zdalnie i nie narzekam na brak obowiązków służbowych, mam też czas na nadrabianie zaległości książkowych, filmowych i oczywiście podcastowych! Zatem dzisiaj kolejna porcja inspiracji – dwie propozycje podcastów, których słucham regularnie już od dawna, i które zawsze dostarczaja mi mnóstwo pozytywnej energii i inspiracji kulinarnych.

Table manners

Okazuje się, że Jessie Ware, która znana jest szerszej publiczności głównie ze swojej muzycznej działalności, ma jeszcze wiele innych talentów – w tym przypadku są to talenty kulinarne i oratorskie (?). Jessie bowiem wraz z mamą Lennie są autorkami i prowadzącymi podcastu „Table Manners”, który szturmem zdobywa czołówki podcastowych rankingów.

Table Manners to podcast o jedzeniu, rodzinie i sztuce prowadzenia rozmowy. Jessie wraz z mamą (która zdaje się być większą gwiazdą niż jej córka Jessie) zapraszają do swojego domu gości ze świata muzyki, filmu, sztuki, polityki, serwują im przepyszne dania i …rozmawiają. Niby nic specjalnego, bardzo prosty format, a jednak jest w tym coś przyciągającego. Być może jest to fakt, że słuchając podcastu czujemy się trochę tak, jakbyśmy siedzieli przy tym samym stole i jedli te same dania. W niektórych przypadkach rozmowa toczy się głównie wokół jedzenia, tradycji, zwyczajów i upodobań kulinarnych gościa, jednak najczęściej są one przeplatane historiami z życia. Większość gości i rozmów jest niezwykle interesująca i inspirująca, a historie ciekawe, zabawne, czasem wzruszające. Ten podcast to gwarancja śmiechu, inspiracji i pysznego jedzenia. Jest to zdecydowanie jeden z moich ulubionych podcastów, a każdego odcinka i kolejnych serii wyczekuję z utęsknieniem!

Wśród gości podcastu byli już m.in. Ed Sheeran, Sam Smith, Emilia Clarke, Jamie Oliver, Mark Ronson, Gregory Porter, Antoni Porowski, Mel B i dużo, dużo więcej – lista jest imponująca.

Jessie i Lennie wyrastają powoli na prawdziwe gwiazdy podcastosfery i na fali popularności podcastu, zdążyły już nawet wydać swoją pierwszą książkę kucharską – „Table Manners: The Cookbook” – która jest zbiorem przepisów wykorzystanych podczas spotkań z gośćmi, historii, ciekawostek i wiele innych.

Simple pleasures

Podcast Yotama Ottolenghi, znanego kucharza, wydawcy książek kucharskich i właściciela sieci restauracji w Londynie, to również jeden z moich ulubionych i najczęściej słuchanych w ostatnim czasie.

Podcast Yotama utrzymany jest w podobnym klimacie do Table Manners (z tymże mniej w nim przekleństw 😉 ) – schemat jest bardzo podobny – Yotam zazwyczaj zaprasza swoich gości do domu, gdzie gotuje i serwuje im obiad a także zaprasza do rozmowy przy stole.

Podobnie jak w przypadku Table Manners, słuchając podcastów Yotama, nieraz mam wrażenie jakbym sama była gościem i siedziała przy wspólnym stole i chyba taki właśnie był zamiar twórców. Yotam jest genialnym kucharzem więc przy okazji słuchania podcastu można się dowiedzieć wiele na tematy kulinarne. Jest też autorem wielu książek kucharskich, których motywem przewodnim jest kuchnia śródziemnomorska, w szczególności kuchnia izraelska, gdyż Yotam urodził się i wychował właśnie w Izraelu.

Oba podcasty są w języku angielskim zatem jest to super opcja i możliwość osłuchania się z językiem i przeróżnymi akcentami – polecam bo to najlepsza nauka! Ja przy każdym odcinku dowiaduję się i uczę czegoś nowego – nie tylko w kwestiach kulinarnych, ale przede wszystkim w językowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s