Blog

Witaj na moim blogu!

Miło mi, że tu jesteś. Być może trafiłeś tu przypadkiem, być może celowo – mam jednak nadzieję, że zatrzymasz się tu choć na chwilę.

 

Na blogu znajdziesz przede wszystkim przepisy i pomysły na zdrowe dania, przekąski, napoje i wiele innych. W większości są one oparte na kuchni roślinnej lub wegetariańskiej. Pomimo, że nie jestem zdeklarowaną weganką, wegetarianką czy peskaterianką (określiłabym się raczej mianem fleksitarianki), kuchnia roślinna smakuje mi najbardziej. Lubię przepisy proste, składające się z niedużej ilości składników, z przewagą warzyw i owoców i z jak najmniejszą ilością przetworzonych dodatków i cukru (co nie znaczy, że nie lubię słodyczy … guilty!). Stosując urozmaiconą i zbilansowaną dietę, a także prowadząc zdrowy i aktywny styl życia, dbam o swoje ogólne samopoczucie i zdrowie.

Oprócz kwestii związanych z odżywianiem i zdrowym stylem życia, mam mnóstwo zainteresowań, dlatego też na blogu powstały kategorie lifestyle i inne, które idealnie nadają się do publikowania treści, które są dla mnie równie ważne, jednak nie związane bezpośrednio z tematyką odżywiania.

Od pewnego czasu interesuję się również fotografią (w szczególności kulinarną), a efekty mojej pracy możesz podziwiać na blogu i tutaj.

W tym miejscu chciałam zaznaczyć, że z wykształcenia nie jestem dietetykiem czy specjalistą do spraw żywienia i w żaden sposób nie zajmuję się tą tematyką zawodowo. Wiedza i doświadczenia zebrane przez lata pozwalają mi jednak na dzielenie się nimi, inspirowanie i promowanie zdrowego stylu życia. 

Być może mój blog będzie dla Ciebie inspiracją i źródłem informacji, tak jak wiele innych blogów było, jest i będzie dla mnie. Być może podsunie Ci kilka ciekawych pomysłów, wpłynie na sposób w jaki się odżywiasz i spędzasz czas. Czymkolwiek okaże się dla Ciebie, bardzo się cieszę, że tu jesteś i poświęcasz swój cenny czas na eksplorowanie jego zawartości.

Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej! 😉