Czego słucham będąc w drodze, czyli moje ulubione podcasty (cz. 2)

Czas na drugą porcję podcastowych inspiracji!

Tym razem zostajemy jeszcze w tematyce zdrowia i odżywiania bo są to bardzo obszerne zagadnienia, a dobrych podcastów też nie brakuje.

Moje kolejne top podcastowe:

Deliciously Ella

Deliciously Ella, czyli Ella Mills, razem z mężem i jednocześnie partnerem biznesowym (ryzykowne połączenie! 😛 ) prowadzą prężnie działającą firmę, deli w Londynie, wydają książki kucharskie, tworzą podcasty, aplikacje, a wszystko to ma na celu promocję kuchni roślinnej i zdrowego stylu życia (ich motto brzmi: to help you live better and make vegetables cool). Zaczęło się niewinnie, bo od bloga, który Ella pisała w ramach walki z chorobą. Blog szybko przerodził się w potężną platformę, a Deliciously Ella stała się rozpoznawalną marką.

Deliciously Ella: The podcast ma celu zagłębienie się w świat zdrowia fizycznego i psychicznego, dobrego samopoczucia, realiów i kulisów budowania marki i biznesu, a także zgłębienia technik pozwalających na pozostanie pozytywnym i szczęśliwym w dzisiejszym pędzącym świecie. Do swoich rozmów Ella i Matt zapraszają gości ze środowisk biznesowych, a także specjalistów od kwestii zdrowotnych i żywieniowych, którzy dzielą się swoimi historiami, wiedzą i cennymi radami.

Ich podcasty, książki kucharskie, strona i aplikacje to kopalnia wiedzy, inspiracji i pomysłów, szczególnie dla tych, którzy interesują się kuchnią roślinną i cenią zdrowy styl życia. Ja osobiście regularnie słucham podcastów, korzystam z przepisów, kupuję niektóre produkty (dostępne w wielu sklepach w UK) i śledzę poczynania Deliciously Ella na Instagramie.

The Doctor’s Kitchen

Dr Rupy Aujla, zwany po prostu doktorem Rupy, jest lekarzem specjalizacji ogólnej na co dzień pracującym z pacjentami, a po godzinach rozwijającym projekt The Doctor’s Kitchen. Jest on autorem podcastu o tym samym tytule, do którego zaprasza kolegów i koleżanki po fachu i gdzie dyskutują na wszelkie tematy związane ze zdrowiem, odżywianiem i wpływem diety na ogólny stan zdrowia.

Jak sam mówi, wierzy w siłę leczniczą jedzenia i zdrowych nawyków. Zamiast straszyć ludzi restrykcyjnym sposobem odżywiania, stara się raczej przekonać innych do używania smaku i celebrowania naszej różnorodności kulturowej, tak, aby zdrowy styl życia był przyjemny i dostępny dla wszystkich.

Dr. Rupy jest aktywny w mediach społecznościowych i sam chętnie pojawia się jako gość w innych podcastach i na eventach.

Na dziś to tyle, choć propozycji i inspiracji mam dużo więcej!

Jeśli umknął Ci poprzedni post dotyczący podcastów to znajdziesz go tutaj .

Udanego dnia wszystkim! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s