Czego słucham będąc w drodze, czyli moje ulubione podcasty (cz.1)

Jedną z aktywności, na którą niestety często brakuje mi czasu w ciągu dnia, jest czytanie. Nie spędzam w komunikacji miejskiej na tyle dużo czasu (na szczęście!), że mogłabym sobie spokojnie poczytać książkę przez pół czy nawet całą godzinę, a wieczorami często po prostu jestem zbyt zmęczona lub zajęta innymi czynnościami (bynajmniej nie oglądaniem Netflixa… no może czasami 😉 ).

Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są audiobooki i podcasty – żadna to nowość ale wcześniej nie korzystałam z tych opcji tak często jak teraz. Nie lubię słuchać długich powieści (te zdecydowanie wolę czytać), gdyż zazwyczaj wymagają większego skupienia, i łatwo można stracić wątek, dlatego też moim faworytem stały się podcasty – idealne do słuchania będąc w drodze, na spacerze, biegając, robiąc obiad, sprzątając, składając origami czy leżąc z maseczką nawilżającą na twarzy 🙂

Najczęściej i najchętniej słucham podcastów związanych z tematyką:

  • żywienia i zdrowego stylu życia
  • rozwoju osobistego
  • językowych
  • komediowych

Internet aż roi się od podcastów na wszelkie możliwe tematy – ostatnimi czasy ich nagrywanie stało się bardzo popularne, choć mam wrażenie, że w Polsce wciąż jeszcze nie aż tak jak w USA czy UK.

Podcasty, których słucham najczęściej są po angielsku, ale mam też kilka ulubionych podcastów naszych rodzimych twórców, których subskrybuję i słucham regularnie.

Postanowiłam zatem, w kolejnych postach, dzielić się tytułami podcastów, które są dla mnie źródłem inspiracji, kopalnią wiedzy i przy okazji dobrą rozrywką – mam nadzieję, że dla Ciebie okażą się tym samym!

Food for thought

Na pierwszy ogień idzie urocza, ale też badzo konkretna Rhiannon Lambert – dietetyk specjalizujący się w kontroli wagi, zaburzeniach odżywiania i żywieniu sportowców. Rhiannon jest też założycielką londyńskiej kliniki Rhitrition, działającej przy słynnej Harley Street. Oprócz działalności związanej z prowadzeniem kliniki, Rhiannon i jej team regularnie publikuja podcasty, tworzą przepisy i artykuły na bloga, nagrywają video i aktywnie działają na Instagramie. Rhiannon ma również na swoim koncie książkę pt. ‚Re-Nourish: A Simple Way to Eat Well’ (dostępna na Amazonie, również w wersji na Kindle).

Rhiannon cenię nie tylko za wiedzę ale również za jej profesjonalizm widoczny podczas nagrywania podcastów. Goście zapraszani do rozmów to specjaliści z różnych dziedzin, a poruszane tematy są (dla mnie osobiście) bardzo interesujące. Rhiannon przed mikrofonem wypada niezwykle naturalnie, co zapewne zawdzięcza swoim wcześniejszym doświadczeniom związanym z karierierą śpiewaczki operowej, z której zrezygnowała na rzecz dietetyki. Oprócz bardzo przyjemnej barwy głosu, Rhiannon ma też przyjazny akcent, dzięki czemu łatwo jest ją zrozumieć. Jest pełna pozytywnej energii i zaangażowana w rozmowy ze swoimi gośćmi, co również słychać na nagraniach. Rhiannon często podkreśla, że zależy jej na przekazywaniu bardzo podstawowej wiedzy dotyczącej prawidłowego odżywiania i zwrócenia uwagi na to, jakie znaczenie mają zdrowa i zbilansowana dieta oraz dobre nawyki stosowane długoterminowo.

Podcast_Version_final_2_high_res_

Podcasty Rhiannon są zdecydowanie w czołówce moich ulubionych podcastów dotyczących tematyki odżywiania. Jestem również odbiorcą jej newslettera, więc info dotyczące nowych podcastów i inne pojawiają się w mojej skrzynce mailowej regularnie.

Uwaga! Dobra znajomość angielskiego jest niezbędna do odsłuchania podcastów Rhiannon (jeśli chcesz coś z nich wynieść). W rozmowach pojawiają się różni rozmówcy, często z trudnymi akcentami. Jest też dużo specjalistycznego słownictwa, co może stanowić problem w początkowej fazie słuchania, ale z czasem się osłuchasz. Mimo to, bardzo polecam podcasty takie jak ten, nawet jeśli czujesz, że Twój angielski nie jest na najwyższym poziomie – to świetna metoda na osłuchanie się z językiem i z akcentami (a te bywają baaaaardzo dziwne i kłopotliwe 🙂 ).

A już niedługo kolejny post i moje kolejne propozycje! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s